فیدونی

فیدونی

مجله خبری فیدخوان فیدونی

برگزاری همایش بین المللی ایران و تمدن سازی جهان

کد خبر: ۳۱۰۹۴۵۳

تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ – ۱۱:۰۹

همایش بین المللی ایران و تمدن سازی جهانی نخستین نشست از سلسله گفتگو‌های جهانی ایران شناسی در بنیاد ایران شناسی برگزار شد.

برگزاری همایش بین المللی ایران و تمدن سازی جهانمعاون بین الملل بنیاد ایران شناسی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: این همایش یکروزه به سبب شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دکتر حامد فروزان افزود: در این همایش ۱۰ ایرانشناس داخلی و ۱۰ ایرانشناس از ۱۰ کشور جهان سخنرانی خواهند کرد.

وی گفت: متن و ویدئوی این سخنرانی‌ها از فردا در پایگاه اینترنتی بنیاد ایرانشناسی در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.

دکتر فروزان افزود: ایران در مسیر تمدن سازی در قالب سه مرحله ایران باستان، ایران اسلامی و ایران پس از انقلاب اسلامی در این همایش بررسی می‌شود.

وی گفت: ایران از دوران باستان در تمدن سازی جهانی نقش ویژه‌ای داشته است.

معاون بین الملل بنیاد ایران شناسی افزود: ایران در دوران باستان از نظر علم و فناوری و حکومت داری در جهان نقش آفرینی کرده است.

دکتر فروزان گفت: ایران در دوران اسلامی نیز در علم و دانش همچون ریاضیات و پزشکی، نجوم و حتی هنر، معماری و موسیقی در جهان تمدن سازی کرده است.

وی افزود: ایران پس از انقلاب اسلامی بر اساس نظر مقام معظم رهبری در قالب ۵ گام تمدن سازی نوین ایرانی اسلامی را پی ریزی می‌کند.

دکتر فروزان گفت: امیدوارم دانشمندان و پژوهشگران جوان ایرانی با تلاش و پژوهش خود و همچنین ایرانیان با پیروی از سبک زندگی ایرانی اسلامی در ساختن تمدن نوین اسلامی کوشا باشند.

وی ادامه داد: سلسله گفتگو‌های جهانی ایران شناسی با موضوع‌های مختلف در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد که نخستین نشست همایش امروز است و در سال آینده (۱۴۰۱) کنگره بین المللی ایران شناسی با حضور پژوهشگران داخلی و بین المللی برگزار خواهد شد.

دکتر فروزان گفت: در همایش امروز سخنرانانی از کشور‌های روسیه، هند، انگلیس، قزاقستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و پاکستان علاوه بر ۱۰ سخنران از کشورمان مشارکت می‌کنند.

خبرهای مرتبط

اطلاعات پست

It seems we can't find what you're looking for.

از گوشه و کنار اینترنت