فیدونی

فیدونی

مجله خبری فیدخوان فیدونی

تعیین حد بستر وحریم ۶۵۸ کیلومتر از رودخانه‌های فارس

کد خبر: ۳۱۰۹۴۹۹

تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ – ۱۱:۳۴

حد بستر وحریم ۶۵۸ کیلومتر از رودخانه‌های فارس توسط شرکت آب منطقه‌ای استان فارس به منظور عبور ایمن سیلاب‌ها تعیین شد.

تعیین حد بستر وحریم ۶۵۸ کیلومتر از رودخانه‌های فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: عملیات و مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌های افزر و شلدان در شهرستان قیروکارزین، کر در مرودشت، خشک فسا، میمند در فیروزآباد و نیز مسیل شهر خنج جمعا به طول ۲۱۲ کیلومتر به پایان رسید. با احتساب این میزان طول، در مدت سه اخیر تاکنون ۶۵۸ کیلومتر از رودخانه‌های استان، تعیین حدود بستر و حریم شده است.

حمیدرضا دهقانی اظهار کرد: نقشه‌های این حدود بستر و حریم به منظور جانمایی در سامانه کاداستر در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و به منظور جانمایی در طرح‌های هادی و تفصیلی در اختیار اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس قرار گذاشته شده است.

دهقانی از عموم هم استانی‌ها خواست که نسبت به رعایت این حدود بستر و حریم رودخانه ها، عدم تصرفات و ساخت و ساز‌های غیرقانونی ملاحظه نمایند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس تاکید نمود: حد و بستر رودخانه‌ها به منظور جلوگیری از خسارت‌های جانی و مالی در هنگام عبور سیلاب ها، رفع تصرفات غیرقانونی مجاورین رودخانه‌ها و شناسایی محدوده‌های حاکمیتی دولت تعیین می‌شود. عدم تعیین و سپس عدم رعایت این حد و بستر سالانه منجر به خسارت‌های مالی و جانی شده است.

حمیدرضا دهقانی اظهار کرد: کشته شدن برخی هموطنان عزیزمان در سیلاب فروردین ۹۸ در مسیل آب زنگی (دروازه قرآن) و مسیل سعدی شیراز نمونه‌های بارز عدم رعایت حد حریم و بستر رودخانه‌ها بوده است.

خبرهای مرتبط

اطلاعات پست

It seems we can't find what you're looking for.

از گوشه و کنار اینترنت