فیدونی

فیدونی

مجله خبری فیدخوان فیدونی

دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اردبیل، اسحاق رسولی با هدف دعوت به همکاری برای راه‌اندازی دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در دیدار با امام جمعه اهل سنت عنبران اظهار کرد: اختلافی درون مسلمانان توسط سیاست‌های جهانی ایجادشده و آرامش را از آنها گرفته است.

وی افزود: در منطقه ما فقط ایران است که شیعه و سنی با درایت خود این سیاست‌ها را ناکام گذاشته و به‌صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند و فلسفه راه‌اندازی دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد ارتباط مناسب میان مذاهب اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با تأکید بر اشتراکات بسیار زیاد اهل سنت و شیعیان گفت: مسئله بسیار عجیب این است که مسلمانان با بت‌پرستان و مسیحیان تعامل و ارتباط خوبی دارند؛ اما درون خود با اختلافات عقیدتی مواجه می‌شوند و این نبود ارتباط مناسب باید دغدغه دانشگاه‌ها باشد و فلسفه راه‌اندازی دفتر تقریب مذاهب نیز همین است.

دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه‌اندازی می‌شود

رسولی با الگو قراردادن این موضوع که استادان و کارکنان اهل‌ سنت در دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت صمیمانه با شیعیان تعامل دارند، ادامه داد: حضور عالمان فهیم و روشنفکر شیعه و سنی در منطقه اردبیل این امکان را به وجود می‌آورد که شیعه و سنی در کنار یکدیگر به توسعه و پیشرفت دست پیدا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با تأکید بر فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: این واحد دانشگاهی آماده است تا با امکانات خود مناطق سنی‌نشین را نیز پوشش داده و از آنان حمایت کند و کسب و کارها را به سمت علمی‌شدن سوق دهد.

به گزارش آنا، مراسم گشایش دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، امام جمعه اردبیل و سایر مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

اطلاعات پست

It seems we can't find what you're looking for.

از گوشه و کنار اینترنت